Úvodní strana » Služby » Údržba a mytí solárních panelů

Údržba a mytí solárních panelů

Bez obav můžeme tvrdit, že máme nejvíce zkušeností a praxe s mytím solárních panelů v ČR. Údržbu a mytí solárních panelů provádíme od roku 2010 v Německu. Nyní nabízíme tyto služby i na českém trhu, kde opravdoví profesionálové na čištění solárních panelů chybí. V ČR je pouze několik firem zabývajících se mytím solárních panelů, bohužel služby většiny z nich jsou z velké části neprofesionální. Mnohé z těchto firem nabízí mytí solárních panelů pomocí obyčejného kartáče na mytí oken, což je neefektivní, protože tento kartáč je velmi lehký a nelze s ním při mytí udělat ten správný přítlak.

Mimo to používají zastaralé technologie a nemají s čištěním solárních panelů dostatečné či dokonce žádné zkušenosti. Důležité je i rovněž to, že profesionální služba čištění solárních panelů musí zahrnovat osobní konzultaci. Není možné připravit nabídku pouze po telefonu či prostřednictvím e-mailu. Je potřeba zajet na místo, zmapovat terén, zjistit stav a znečištění panelů a podle reálných podmínek navrhnout optimální řešení.

Čistota ovlivňuje výkon solárního panelu

V porovnání s německými zeměmi spousta vlastníků či provozovatelů FVE v ČR, nezná důležitost pravidelného čištění solárních panelů. Často se setkáváme s lidmi, kteří tvrdí, že se solární panely nemusí čistit, nebo že čištění nemá žádný vliv na jejich výkon. Realita je však úplně jiná. Čisté solární panely mají vyšší výkon než znečištěné solární panely.

Provádíme údržbu solárních elektráren v Německu i ČR

Nabízíme profesionální čištění a údržbu solárních elektráren v Německu a v rámci celé České republiky. Díky profesionálnímu vybavení jsme schopni zajistit čištění solárních panelů v takřka jakémkoliv množství. K mytí používáme několik různých typů rotačních kartáčů od německých výrobců Qleen (Lewi) a Cleantecs. Disponujeme průkazem opravňujícím k vykonávání výškových prací a na vysokozdvižných plošinách, díky čemuž bez problémů zvládneme vyčistit i střešní instalace na těžce přístupných místech.

V současné době zajišťujeme profesionální čištění a údržbu na jedněch z největších fotovoltaických elektrárnách v ČR:

  • FVE Radošovice (Jižní Čechy),
  • FVE Čejetice (Jižní Čechy),
  • FVE Kařez (Západní Čechy),
  • FVE Benátky nad Jizerou (Středočeský kraj),
  • FVE Stráž pod Ralskem (Liberecký kraj),
  • FVE Andaine (Logistický park P3 Praha )
  • a spoustě dalších.

 

 Zpracování osobních údajů
Odeslané osobní údaje budou zpracovány v souladu s článkem 6 odstavec 1 písmeno (b) GDPR-zpracování je nezbytné pro splnění smlouvy, jejíž smluvní stranou je subjekt údajů, nebo pro provedení opatření přijatých před uzavřením smlouvy na žádost tohoto subjektu údajů.

Tip: Pokud se Vám úkol zdá těžký, klikněte na tlačítko Jiný úkol

Pole označená * jsou povinná.